Miejsko-gminny konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III Szkół Podstawowych „Moja Miejscowość”

W styczniu 2012 roku został ogłoszony przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach po raz ósmy konkurs plastyczny pn. „Moja  miejscowość”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 1-3 ze wszystkich szkół podstawowych w mieście i w gminie Chojnice. Organizatorami konkursu byli: Bożena Kwiatkowska – pomysłodawczyni konkursu i Ewa Wielewska, współorganizatorem był Chojnicki Dom Kultury.

Konkurs miał zwrócić uwagę dzieci na piękno rodzimej miejscowości, a tym samym pogłębić ich tożsamość regionalną. Ponadto uczniowie doskonalili umiejętności postrzegania, odbioru i przeżywania wartości wizualnych swojej miejscowości.

Technika pracy plastycznej była dowolna.

Do dnia 29 lutego 2012 roku nadesłano 262 prace plastyczne z następujących szkół  podstawowych  Miasta i  Gminy Chojnice: SP 3,  SP 5,  ZS 7,  SP Swornegacie,  SP  Nieżychowice, ZS  Nowa Cerkiew,  SP  Kłodawa, SP  Ogorzeliny.

W dniu 9 marca 2012 roku komisja konkursowa, pod przewodnictwem p. Danuty Wolińskiej - instruktora plastyki w Chojnickim Domu Kultury, oceniła prace konkursowe biorąc pod uwagę stopień realizmu w rzeczywistości odtworzonej środkami malarskimi, uwzględnienie proporcji wielkościowych, umiejętny dobór barw i kształtów, estetykę pracy.   Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić łącznie 38 prac plastycznych następujących uczniów:

I MIEJSCE:    Oliwia Wielgosz - SP Ogorzeliny,

Marta Schada Borzyszkowska – SP Swornegacie,

Weronika Gierszewska – SP 5,

Nina Bartl – SP 5,

II MIEJSCE:   Paulina Jeżewska – SP Swornegacie,

Mateusz Miszewski – SP Swornegacie,

Maria Kubiś – SP 5 świetlica,

Radosław Kortas – SP 5 świetlica.

III MIEJSCE: Klaudia Kalinowska – SP  Nowa Cerkiew,

Amelia Gostomczyk – SP Kłodawa

Agata Rekowska – SP 3,

Martyna Spisak – SP 5.

WYRÓŻNIENIA: Aleksandra Nadolna – SP Swornegacie, Anna Gnacińska – SP Nowa Cerkiew, Zuzanna Bucław – SP Nowa Cerkiew, Piotr Witoszka – SP Nowa Cerkiew, Robert Synak – SP Nieżychowice, Katarzyna Dahlke – SP Nieżychowice, Klaudia Mazurkiewicz – SP Nieżychowice, Wiktor Drążkowski – SP Ogorzeliny, Karolina Tomczyk – SP 3, Artur Motylewski – SP 3, Zuzanna Gierszewska – SP 3, Amelia Stolp – SP 7, Dominik Jażdżewski – SP 7, Nikola Rolbiecka – SP 5, Kacper Kucharski – SP 5, Sara Kąkolewska  – SP 5, Kornelia Mazur – SP 5, Norbert Piepiórka – SP 5, Marta Ołdak – SP 5, Kaja Kowalkowska – SP 5, Alicja Wróblewska – SP 5, Sara Sikorska – SP 5, Damian Słota – SP 5, Anna Matusik – SP 5 świetlica, Roksana Szyszka – SP 5 świetlica, Antonina Syngierska – SP 5 świetlica.

Bożena Kwiatkowska